Lekcja 7 - sposób na narysowanie drewna.

Opublikowano 05 Listopada 2021
Udostępnij:

Film

W siódmej części naszych zajęć online zajmiemy się rysowaniem faktury drewna. Sama umiejętność ciekawego i ładnego narysowania drewna daje duże możliwości wtedy gdy zajmujesz się na przykład martwą naturą. Rysowanie drewna jest też świetnym wstępem do poznania innych faktur materiałów, takich jak szkło, metal czy kamień. Jako że drewno jest na wskroś naturalne i często spotykane (dotykane) to ramach jego faktury łatwo jest wyobrazić sobie głębokość struktury i plastykę samego materiału.
Rysując drewno, działania rozpocznij od zacieniowania "klocka" zwykłym szrafem, tak by wybrać podstawową plastykę obiektu. Dopiero potem trzeba wyobrazić sobie to, w którą stronę "klocek" jest cięty, czyli która ściana jest w poprzek, a która wzdłuż włókien. Pamiętaj, że ściana cięta w poprzek włókien będzie miała rysunek koncentrujący się wokół rdzenia, zgodnie z układem słojów pnia. Ściany cięte wzdłuż włókien będą miały grafikę pasową.
sposoby rysowania drewna

Obejrzyj odcinek naszego vloga poświęcony rysowaniu faktury drewna i spróbuj narysować sam takie "klocki" jak te prezentowane powyżej. Gdybyś miał w domu jakąś belkę drewnianą lub grubą deskę — zachęcamy do rysowania z natury.
Powodzenia :)

© MODUŁ - All Rights Reserved